Gün Prefabrik

Prefabrik Sistem Nedir?

Prefabrik Sistem Nedir?

PREFABRİK EVLERİN ISI VE SES YALITIMI NASILDIR?

 Prefabrik evlerde kullandığımız dış duvar kalınlığı 10 cm ve 14cm’dir. Prefabrik ev duvar panelleri arasındaki yüksek yoğunlukta strafor ve çatı izolasyonu için 100mm cam yünü kullanılır, klasik betonarme binalardan çok daha fazla ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Prefabrik ev için kullanılan yalıtım malzemesi TSE standartlarındadır.

 

PREFABRİK EVLERDE FİYATLANDIRMA NASIL YAPILIR?

 Prefabrik binalarda fiyatlandırma proje detayına göre değişmektedir. Yapıda kullanılan duvar kalınlığı ve panellerde kullanılan malzemenin niteliği, çatı izolasyonu, kullanılan pencerenin rengi ve kalitesi, çeliğin kalitesi ve kalınlığı gibi unsurlar prefabrik yapılarda fiyatı etkiler. Verandalarda malzeme kullanımı daha az olduğu için veranda maliyeti daha düşük çıkmaktadır.

 

PREFABRİK EVLERİN ÖMRÜ NE KADAR?

 Prefabrik yapılar ortalama 15/20 yıl kullanılabilmektedir. Aşırı rüzgâr, kar, yağmur, nem ve kullanma şekli gibi etkenler yapının ömrünü etkiler. Diğer yapı modellerinde olduğu gibi standart bakımlarının yapılması bina ömrünü olumlu yönde etkilemektedir.

 

PREFABRİK EVLERİ HANGİ İLLERE VE ÜLKELERE YAPIYORSUNUZ?

 Prefabrik ev ve binalarımızı Türkiye’nin ve Dünya’nın her bölgesinde yapabiliyoruz.

 

PREFABRİK EVLER TAŞINABİLİR Mİ?

 Prefabrik evler vidalı ve demonte sistem oldukları için istediğiniz zaman sökülüp tekrar montaj yapılabilir. Prefabrik evin sökümü dikkatlice yapılmalıdır, Sökme esnasında duvarların deforme olmaması gerekmektedir. Yeniden kurulacak olan prefabrik ev için alt yapının önceki prefabrik evin niteliklerinde hazırlanması gerekir.

 

PREFABRİK EVLER DEPREME ve RÜZGARA DAYANIKLI MIDIR?

 Prefabrik konutlar deprem konutları olarak ortaya çıktıkları unutulmamalıdır. Betonarme bir binaya göre çok daha hafif olması ve vidalı demonte parçaların birleştirilmesiyle oluşturulduğundan dolayı deprem anında esner fakat yıkılmaz. Standart Prefabrik yapılar 7,5 şiddetinde depreme ve 80km/saat hızında esen bir rüzgara dayanıklıdır. Prefabrik yapıları gideceği yerin iklim koşullarını dikkate alarak Türkiye'nin tüm il ve ilçelerinde kullanıma uygun olarak üretmekteyiz.

 

PREFABRİK EVLER ORTALAMA KAÇ GÜNDE TESLİM EDİLİR?

 Seçmiş olduğunuz prefabrik binanın metrekaresi ve fabrika yoğunluğuna bağlı olmakla beraber ortalama Standart bir binanın üretim süresi normal koşullarda bir haftadır. Hava koşullarına bağlı olarak montaj ekiplerimiz tek katlılarda 20-25 m2; çift katlılarda ise günde yaklaşık 15-20 m² kurulum gerçekleştirebilmektedir.


Copyright © 2018. Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.

Horozluhan Mah. Mobilyacılar san sitesi San. Yunuseli Sk. No:25 Selçuklu/Konya

0 (533) 595-7955 - info@gunprefabrik.com
loader