Gün Prefabrik

Hafif Çelik Sistem Nedir?

Hafif Çelik Sistem Nedir?

HAFİF ÇELİK EVLERİN YAPI MALZEMELERİ NELERDİR?

 Hafif çelik Evlerde cephe kaplamaları istenilen şekilde yapılabilmektedir. Yeni nesil yalıtım malzemeleri ile yalıtımı yapılan cephe ve çatılar 4 mevsim güvenle kullanılabilir. Çatılarımızda İzopan Panel Kaplama,Shingle Kaplama,Kenet Sistem vb farklı çatı kaplamaları tercih etmekteyiz, fakat favorimiz, çatı ve duvar kaplamalarımız da izopan panel kullanmaktır; böylelikle binamızın ısı yalıtımını daha fazla yükseltmiş, ömrünü uzatmış ve dış çephe  kaplamalarımızın yek pare ve sorunsuz bir şekilde uygulanmasını sağlamış oluyoruz.

 

HAFİF ÇELİK EVLER DEPREME DAYANIKLI MIDIR?

Yapıların statiği 1.deprem bölgesi esas alınarak yapılmaktadır. Esnekliği ve hafifliği sayesinde daha verimli deprem performansı sağlar.

 

HAFİF ÇELİK EVLER KAÇ GÜNDE TESLİM EDİLİR?

 Temel ve subasman haricinde, betona ihtiyaç olmadığı için çelik konstrüksiyonun montajı, hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilmektedir. Hafif Çelik Villalarımız 1.sınıf anahtar teslim olarak 1 ay gibi kısa bir sürede teslim edilmektedir.

 

HAFİF ÇELİK EVLER BELİRLİ STANDARTLARDA MI ÜRETİLİR?

 Hafif Çelik evler istenilen görselde ve planda rahatlıkla üretilebilir. Evinizin mimarı sizsiniz demek yanlış olmaz. Yapılar tek katlı olabildiği gibi beş veya altı kata kadar üretilebilmektedir.

 

HAFİF ÇELİK EVLER ZEMİNE NASIL MONTE EDİLİR?

 Hafif Çelik Evler zemine montajı çelik bariyer ve ankraj çelikleri ile yapılmaktadır. Böylece bina ile beton birlikte hareket etmektedir.

 

HAFİF ÇELİK EVLERİN GARANTİSİ KAÇ YILDIR?

 Yapılar imalat ve işçiliklerden kaynaklanan hatalara karşı firmamızın garantisi altındadır.

 

HAFİF ÇELİK EVLERİN ÖMRÜ NE KADARDIR?
Bina Taşıyıcı Yapısının Ömrü 40-50 Yıldır.

 

HAFİF ÇELİK EVLERİN AĞIRLIĞI NEDİR?

 Çelik evler betonarme yapilara oranla yaklasik 8 kat daha hafiftir. Bu da binaya gelen deprem yükünün, 8 kat daha az olması demektir.

 

HAFİF ÇELİK EVLER İÇİN RUHSAT GEREKİR Mİ ?

 Hafif Çelik Evler ruhsatla ilgili olarak betonarme binalar gibi izne tabidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı il müdürlüklerine başvurarak izin almanız gerekmektedir.

 

 

 

 


Copyright © 2018. Her Hakkı Saklıdır. Sitemizin herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.

Horozluhan Mah. Mobilyacılar san sitesi San. Yunuseli Sk. No:25 Selçuklu/Konya

0 (533) 595-7955 - info@gunprefabrik.com
loader